Zomeractiviteiten #16: Wandelen en inloop in Druten

In de zomer voelen sommige senioren zich eenzamer dan in andere seizoenen. Het goede nieuws: daar is vaak best iets aan te doen! In juli en augustus gaat KBO-PCOB de strijd aan tegen zomereenzaamheid. Regelmatig delen we een goed initiatief uit het land. Vandaag Wandelen en inloop in Druten.

In Druten gaan meerdere activiteiten voor ouderen de hele zomer door. Tonny Zeeuwen (69) is de voorzitter van Dronio, de Drutense Organisatie Net Iets Ouder. Ze vertelt: ‘Er zijn altijd leden die niet op vakantie gaan, maar wel behoefte hebben aan een praatje of een ontmoeting. Daarom gaan we deze zomer door met de inloop, het handwerken, het wandelen en de studiekring. Eind augustus, als de scholen weer beginnen, organiseren we voor onze leden een vakantieweek, met elke dag een leuke activiteit.’

Hans Elderson (75) begeleidt de wandelclub. Hans: ‘Elke dinsdag maken we een wandeling van anderhalf uur, in een rustig tempo. Het gaat altijd door, ook als ik er niet ben, ook in de zomer. Op maandag kies ik de route, dan weet ik hoe het weer is en wie er meegaan. Ik regel een wandeling in een straal van 20 tot 25 kilometer om Druten. De jongste deelnemer van onze groep is begin 60, de oudste eind 70. Er lopen hier meer vrouwen dan mannen mee. We verdwalen nooit, maar we dwalen weleens. Zo maken we niet alleen het lichaam los, maar ook de geest. We sluiten altijd af met samen wat drinken, bij een kasteel of in een café. De eerste dinsdag van de maand regelt iemand anders de wandeling. Die doet het weer op zijn manier. Mensen komen ook zelf met leuke ideeën.’

Word lid!

Iedereen heeft zo zijn eigen redenen om lid te zijn. De één vindt het belangrijk dat de belangen van senioren goed behartigd worden, de ander gaat voor de vele voordelen die KBO-PCOB biedt of het mooie Magazine dat tien keer per jaar verschijnt. Sommigen genieten van de gezellige activiteiten met mensen uit hun afdeling, terwijl anderen zich actief inzetten als vrijwilliger. Wat u ook zoekt: wees welkom bij KBO-PCOB!