De meerwaarde van samenwerken met één zorgverzekeraar

De rol van zorgverzekeraars is erg veranderd. Des te belangrijker dat we als seniorenorganisatie dicht bij het vuur zitten. ‘Omdat wij als KBO-PCOB al meer dan vijftien jaar intensief samenwerken met één zorgverzekeraar, Zilveren Kruis, hebben we niet alleen invloed op de inhoud van de polis, maar kunnen we ook snel schakelen als er iets scheef dreigt te gaan’, vertelt  Mariëlle van Oort, hoofd Belangenbehartiging van KBO-PCOB.

De korte lijntjes met Zilveren Kruis hebben al meerdere malen tot goede oplossingen voor de leden gezorgd. Mariëlle: ‘Signalen die beide partijen in het land opvangen, brengen we aan de overlegtafel samen. Op die manier houden we elkaar scherp over wat speelt in de zorg. Zo waren wij ooit de eerste zorgverzekering speciaal afgestemd op senioren en waren we de eerste zorgverzekering die een second opinion vergoedde. Zilveren Kruis heeft ons ook geholpen bij het opzetten van het Nationaal Seniorenpanel, dat van grote waarde is voor onze belangenbehartiging.’

We bedenken steeds samen oplossingen waarvan onze leden beter worden. Vaak gaat het dan over zaken die nú spelen, maar we kijken net zo goed vooruit, naar de toekomst van de zorg. Want ook voor jonge senioren moet de zorg straks goed, toegankelijk en betaalbaar zijn. Wat hebben onze leden nu en straks allemaal nodig? Wat willen ze en wat werkt goed voor hen? We praten over thema’s als digitalisering in de zorg en de combinatie wonen en zorg. Op deze en andere gebieden zijn slimme innovaties hard nodig en wij doen samen ons best om daar vaart in te krijgen. Dat is echt de meerwaarde die de samenwerking met Zilveren Kruis heeft voor KBO-PCOB en haar leden.’  

Word lid!

Iedereen heeft zo zijn eigen redenen om lid te zijn. De één vindt het belangrijk dat de belangen van senioren goed behartigd worden, de ander gaat voor de vele voordelen die KBO-PCOB biedt of het mooie Magazine dat tien keer per jaar verschijnt. Sommigen genieten van de gezellige activiteiten met mensen uit hun afdeling, terwijl anderen zich actief inzetten als vrijwilliger. Wat u ook zoekt: wees welkom bij KBO-PCOB!